Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Przerwa urlopowa 12.08 - 02.09.2019

Szanowni Klienci,

pragniemy poinformować, że od 10.08.2019 do 02.09.2019 jesteśmy na urlopie. Państwa zamówienia będą ponownie przyjmowane do niezwłocznej realizacji po okresie urlopowym. 

Zgłoszenie chęci odesłania towaru

Zgłoszenie chęci odesłania towaru

 

Od 25 grudnia 2014 r. wydłuża się termin na zwrot towaru bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy. Zamiast 10 dni, konsument ma teraz na to 14 dni.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. Chęć odesłania towaru należy zgłosić w ciągu 14 dni np. drogą mailową od otrzymania towaru. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w pełni kompletny, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone oraz nie będą nosiły śladów używania, świadczących o innym wykorzystywaniu produktu, niż tylko do celów jego sprawdzenia. Zgodnie z ustawą, zwrotowi nie podlegają produkty chronione prawami autorskimi, takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką itp.

 

Warto pamiętać :

  • Czytelnie uzupełnić zgłoszenie o odstąpieniu od umowy.
  • Możesz zwrócić dowolną ilość produktów.
  • Nie musisz podawać przyczyny zwrotu.
  • Zwracany produkt musi być kompletny , nieuszkodzony i nie noszący jakichkolwiek śladów użytkowania , świadczących o innym wykorzystywaniu produktów , niż tylko do celów jego sprawdzenia ( np. model sprawdzamy przytrzymując go w ręku , nie jeździmy nim po mieszkaniu czy na zewnątrz , dotyczy zarówno modeli jeżdżących ,  latających jak i pływających ) 
  • Zwrotowi nie podlegają produkty chronione prawami autorskimi takie jak oprogramowanie , płyty CD np. symulatory.
  • Możesz zwrócić produkty kupione tylko w celach niezwiązanych z działalnością zawodową lub gospodarczą.

 

 

 

 

Regulamin zakupów dostępny pod linkiem 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl