Producenci
Bestsellery
Zwroty i reklamacje

Zgłoszenie chęci odesłania towaru

 

Od 25 grudnia 2014 r. wydłuża się termin na zwrot towaru bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy. Zamiast 10 dni, konsument ma teraz na to 14 dni.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. Chęć odesłania towaru należy zgłosić w ciągu 14 dni np. drogą mailową od otrzymania towaru. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w pełni kompletny, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone oraz nie będą nosiły śladów używania, świadczących o innym wykorzystywaniu produktu, niż tylko do celów jego sprawdzenia. Zgodnie z ustawą, zwrotowi nie podlegają produkty chronione prawami autorskimi, takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką itp.

 

Warto pamiętać :

  • Czytelnie uzupełnić zgłoszenie o odstąpieniu od umowy.
  • Możesz zwrócić dowolną ilość produktów.
  • Nie musisz podawać przyczyny zwrotu.
  • Zwracany produkt musi być kompletny , nieuszkodzony i nie noszący jakichkolwiek śladów użytkowania , świadczących o innym wykorzystywaniu produktów , niż tylko do celów jego sprawdzenia ( np. model sprawdzamy przytrzymując go w ręku , nie jeździmy nim po mieszkaniu czy na zewnątrz , dotyczy zarówno modeli jeżdżących ,  latających jak i pływających ) 
  • Zwrotowi nie podlegają produkty chronione prawami autorskimi takie jak oprogramowanie , płyty CD np. symulatory.
  • Możesz zwrócić produkty kupione tylko w celach niezwiązanych z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Pamiętaj aby odstąpić od umowy i zwrócić zakupiony u nas produkt, wypełnij potrzebne oświadczenie i wyślij go na nasz adres wraz ze zwracanym produktem/produktami: 

Magdalena Germańska MAGGER
Raciborska 15C/15
30-384 Kraków

Do paczki z oświadczeniem i zwracanym produktem/produktami dołącz także wszystkie otrzymane z nim/nimi akcesoria oraz paragon lub fakturę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl