Producenci

E-flite Apprentice STS 15e 1.5m SAFE RTF Basic

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 2-5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 065,00 zł 2065.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: E-Flite
Kod produktu: EFL370001
Pin It

Opis

E-flite Apprentice STS 15e 1.5m SAFE RTF Basic

Nowa elektronika w sprawdzonym modelu Apprentice jest idealny do nauki pilotażu, nowe możliwości z funkcjami SAFE i AS3X, nadajnik DXS. Można mieć również funkcje SAFE+ ( AutoLand i Virtual Fence) z opcjonalnym modułem GPS i czujnikiem lądowania (brak w zestawie). Potrzeba uzupełnić tylko akumulator napędowy z ładowarką.

W podstawowej wersji zestawu znajduje się kompletny model, który ma tryby lotu z ochroną położenia w locie SAFE. Jeśli ma dodatkowo posiadać asystenta startu i lądowania oraz wirtualny płot, można dokupić moduł GPS z czujnikiem lądowania (LAS) i uzyskać funkcję SAFE Plus, dzięki której można mieć do dyspozycji asystenta lotu, który potrafi automatycznie wylądować - AutoLand, powrót do punktu startu - Holding Pattern oraz wirtualny płot z ograniczeniem odległości modelu od punktu startu - Virtual Fence.

E-flite® Apprentice® STS 1.5m jest zabudowany na jednej z najlepszych platform, jakie kiedykolwiek były zaprojektowane do nauki latania modelami zdalnie sterowanymi - sprawdzonego modelu Apprentice S 15e. Model jest przeznaczony dla początkujących i mniej doświadczonych pilotów. Wykonany jest z mocnego i bardzo wytrzymałego materiału Z-Foam. Model charakteryzuje się spokojnym lotem dzięki skrzydłu z półsymetrycznym profilem, lot jest przez to stosunkowo powolny i bardzo stabilny. Szerokie 3-kołowe podwozie ma sterowaną przednią goleń, więc start i lądowanie są bardzo proste. Aparatura RC jest w paśmie 2.4GHz z modulacją DSMX, sprawdzony nadajnik Spektrum DXe zapewni bezpieczne połączenie.

Model umożliwi pilotowi kontynuację rozwoju umiejętności pilotażu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i wydajnemu silnikowi można rozpocząć naukę podstawowych figur akrobacyjnych. Apprentice STS potrafi wykonać pętle, beczki, przewroty oraz lot na plecach. Oczywiście można wyłączyć ochronę położenia w locie SAFE i mieć do dyspozycji całkowitą swobodę sterowania. Można również zainstalować opcjonalne pływaki i móc startować i lądować na wodzie.

Własności modelu Apprentice STS

 • Zbudowany na jednej z najlepszych platform do nauki latania - Apprentice S 15e
 • Idealny dla początkujących pilotów, ale i również doświadczonych pilotów, którzy szkolą uczniów za pomocą funkcji Trainer
 • Ekskluzywna technologia SAFE® od Horizon Hobby ułatwia naukę
 • W prosty sposób można aktualizować na technologię SAFE Plus GPS i dołożyć funkcję AutoLand, Virtual Fence i Holding Pattern
 • Dla łagodniejszego lądowania jest do dyspozycji opcjonalny i prosty w instalacji czujnik lądowania (LAS)
 • Wersja RTR zawiera model i nadajnik
 • Nadajnik Spektrum DXe z najnowszą technologią DSMX 2.4GHz
 • Zainstalowane serwa, jednostka sterująca Spektrum oraz odbiornik Serial
 • Mocny i efektywny silnik trójfazowy z elektronicznym regulatorem
 • Szerokie trójkołowe podwozie ze sterowaną przednią golenią
 • Szybki i łatwy montaż - nie wymaga klejenia
 • Wytrzymała konstrukcja EPO, która jest mocna i lekka
 • Do dyspozycji są opcjonalne pływaki

Opcjonalny czujnik LAS (Landing Assist Sensor)

Jeśli użytkownik zdecyduje się na uzupełnienie modelu o GPS, może do modelu uzupełnić również całkowicie nowy czujnik pomocny przy automatycznym lądowaniu, Spektrum Landing Assist Sensor (LAS) SPMA3180. Łatwo się go instaluje i zapewnia automatyczną kontrolę w czasie trudnej fazy lądowania. Czujnik potrafi odczytać wysokość modelu nad terenem i lepiej prowadzić model do dokładnej wysokości przy której wykona wyrównanie i lądowanie. Eliminuje w ten sposób niechciane podskoki podczas lądowania z większej wysokości i zmniejsza możliwość uszkodzenia.

Możliwość telemetrii

Apprentice STS 1,5m jest wyposażony w regulator telemetryczny, który może dostarczać szereg danych telemetrycznych opartych na systemie energetycznym w czasie rzeczywistym, kompatybilnym nadajnikom. Wskazuje również napięcie akumulatora napędowego za pośrednictwem LED i komunikatów dźwiękowych z nadajnika DXS, który wchodzi w skład zestawu RTF. Będzie również dostarczać informacje o obrotach silnika, prądzie, całkowitym napięciu akumulatora i inne do nadajników wyposażonych w Spektrum AirWare™ (wraz z DX6e i 8e, DX6 G2/G3 i 8 G2, DX9, NX6, 8 i 10, iX12, iX20 i inne)

Mocna, sztywna i lekka konstrukcja modelu

Konstrukcja modelu E-flite Apprentice STS wykonana jest z bardzo wytrzymałej i lekkiej pianki EPO. Skrzydło jest mocowane do kadłuba za pomocą gumowych pasków, także w przypadku twardego lądowania lub uderzenia może się odpiąć, aby zminimalizować uszkodzenie. W przypadku uszkodzenia jakiejkolwiek części lub elementów szkieletu i nie można go skleić, do dyspozycji jest cały szereg części zamiennych.

Łatwy i szybki montaż

Apprentice STS 1,5m ma kompletnie zainstalowaną elektronikę i napęd. Co należy zrobić? Tylko dokończyć szybki montaż końcowy i to bez użycia kleju. Dlatego model będzie przygotowany do lotu w czasie krótszym, niż potrzeba na naładowanie akumulatora!

Doskonały wybór podwozia

Zastosowane podwozie ma idealne charakterystyki dla treningowego modelu samolotu. Jest szerokie, co chroni model przed przewróceniem, 3-koła dla stabilnego i w pełni kontrolowanego startu i lądowania i ma doskonałą zwrotność w czasie kołowania. Dodatkowo, dzięki przedniej goleni model nie przewraca się na śmigło i nie dochodzi do jego uszkodzenia.

Opcjonalne pływaki

Jeśli jest do dyspozycji akwen wodny, można model Apprentice STS wyposażyć w pływaki! Z opcjonalnym zestawem pływaków EFLA550 będzie gotowy za kilka minut a wszystkie potrzebne akcesoria montażowe znajdują się w zestawie modelu i pływaków.

Opcjonalny czujnik asystenta lądowania

Spektrum Landing Assist Sensor (LAS) instaluje się w prosty sposób i potrafi dostarczyć automatyczną pomoc w czasie lotu. Pomaga niedoświadczonym pilotom podczas lądowania tym, że rozpoznaje wysokość nad terenem dla precyzyjnego wyrównania i minimalizuje lub całkowicie eliminuje odbijania (działa na większości powierzchni i zapewni bezpieczne lądowanie).

Tryb Początkujący

Początkujący ma ograniczone nachylenie wysokości i lotek, po zwolnieniu drążków do neutrum model ustawi się w położeniu poziomym, obroty silnik są regulowane w zależności od wznoszenia lub opadania a start i lądowanie posiada asystenta.

Tryb Zaawansowany

Tryb Zaawansowany pozwala na większe nachylenie modelu, ale nie dojdzie do przewrotu na plecy ani do przepadnięcia. Położenia w locie mają ograniczenie na ok 60° nachylenia. Jednakże występuje już duża swoboda sterowania i dokonywane są minimalne korekty lotu. Podczas lotu powyżej 15m nie działa automatyczne wyrównanie modelu do poziomu po zwolnieniu drążków.

Tryb Expert

W trybie Expert sterowanie jest całkowicie wolne bez korekty i bez ograniczenia położenia w locie. Można również latać na plecach i wykonywać figury akrobacyjne.

Pomiar napięcia akumulatora napędowego

Nadajnik posiada 4 diody LED na froncie obudowy poniżej wskaźnika napięcia baterii nadajnika, dzięki którym można na bieżąco śledzić stan akumulatora w locie. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, należy użyć odbiornika i regulatora zgodnego ze standardem Smart. Cztery zielone diody LED świecą się, gdy akumulator jest w pełni naładowany, 3 wskazują na napięcie pomiędzy połową a pełnym naładowaniem, 2 wskazują na w połowie naładowany akumulator i jedną diodę. Nadajnik emituje również sygnał ostrzegawczy, gdy akumulator jest prawie wyczerpany.

Po zakupie opcjonalnego modułu GPS, uzyska się funkcję SAFE Plus!

AutoLand, asystent lądowania

Po aktywacji i wciśnięciu przycisku aktywuje się funkcja automatycznego lądowania AutoLand i Apprentice STS samodzielnie wyląduje na miejscu inicjalizacji podczas startu. Można w dowolnej chwili przerwać automatyczne lądowanie prostym wciśnięciem przycisku można uniknąć przeszkody lub zmodyfikować kierunek albo, jeśli nic nie grozi, pozostawić system pracować, aby doprowadził model do bezpiecznego wylądowania. Po uzyskaniu większej pewności, można przejąć więcej kontroli i do końca nauczyć się lądować bez asystenta.

Holding Pattern - krążenie nad miejscem startu

Ta przydatna ekskluzywna funkcja SAFE Plus umożliwia de fakto "pauzowania" w locie tak, że po aktywacji i szybkim wciśnięciu przycisku model automatycznie wróci do położenia nad punktem początkowym GPS i zacznie krążyć, aż do przerwania komendy. Jest to doskonały sposób, jak bezpiecznie przekazać sterowanie drugiej osobie lub zyskać ponownie kontakt wzrokowy, po utracie kontroli i zgubienia położenia modelu.

Virtual Fence - Wirtualny płot

Bardzo prosto jest pozostawić model odlecieć zbyt daleko, ale z Virtual Fence nie ma się już o co martwić, ponieważ stworzy niewidzialną granicę, której model nie przekroczy. Kiedy osiągnie tą granicę, automatycznie nawróci i poleci z powrotem, po czym machnie skrzydłem dla informacji, że oddał ponownie kontrolę nad sterowaniem.

Panic Recovery - Odnowienie lotu Panika

Jeśli dojdzie do utraty kontroli nad samolotem w bardziej zaawansowanych trybach lotu, wystarczy przełączyć do trybu dla początkujących i zwolnić drążki do neutrum. Technologia SAFE® Plus automatycznie przywróci model do poziomego lotu. 

Zawartość zestawu

W zestawie model RC samolotu E-flite Apprentice STS 1.5m z zainstalowanymi komponentami: E-flite silnik trójfazowy BL15 840obr/V, E-flite regulator trójfazowy 30A Smart, 4 szt E-flite serwo Standard 37g, 2 szt E-flite serwo Micro 13g Digital, Spektrum jednostka sterująca: Apprentice STS, Spektrum odbiornik Serial Micro SRXL2 DSMX z konektorem. Również w zestawie nadajnik Spektrum DXs DSMX.

Należy dokupić akumulator i ładowarkę. 

Dane techniczne

Rozpiętość 1500mm
Długość 1080mm
Masa do lotu 1390g
Powierzchnia nośna 33,7dm²
Obciążenie powierzchni 35,5g/dm²
Napęd elektro BL15 outrunner, 840 obr/min/V
Regulator E-flite regulator trójfazowy 30A Smart
Odbiornik Spektrum odbiornik Serial Micro SRXL2 DSMX z konektorem
Nadajnik Spektrum DXs DSMX

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl