Producenci

Samolot Rc E-flite Apprentice STS 15e 1.5m SAFE RTF

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 2-5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 842,39 zł 1842.39
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Model samolotu rc E-flite Apprentice STS 15e 1.5m SAFE RTF

Nowa elektronika w sprawdzonym modelu Apprentice ma wysoki potencjał wykorzystania, E-flite Apprentice STS 15e przynosi nowe możliwości przez zastosowaną jednostką sterującą i funkcjami SAFE oraz akumulatorem i ładowarką Smart. Można mieć również funkcję SAFE+ z opcjonalnym modułem GPS i czujnikiem lądowania (LAS).

W podstawowej wersji zestawu znajduje się kompletny model, który ma tryby lotu z ochroną położenia w locie SAFE. Jeśli ma dodatkowo posiadać asystenta startu i lądowania oraz wirtualny płot, można dokupić moduł GPS SPMA3173 z czujnikiem lądowania (LAS) SPMA3180 i uzyskać funkcję SAFE Plus, dzięki której można mieć do dyspozycji asystenta lotu, który potrafi automatycznie wylądować - AutoLand, powrót do punktu startu - Holding Pattern oraz wirtualny płot z ograniczeniem odległości modelu od punktu startu - Virtual Fence.

E-flite® Apprentice® STS 1.5m jest zabudowany na jednej z najlepszych platform, jakie kiedykolwiek były zaprojektowane do nauki latania modelami zdalnie sterowanymi - sprawdzonego modelu Apprentice S 15e. Model jest przeznaczony dla początkujących i mniej doświadczonych pilotów. Wykonany jest z mocnego i bardzo wytrzymałego materiału Z-Foam. Model charakteryzuje się spokojnym lotem dzięki skrzydłu z półsymetrycznym profilem, lot jest przez to stosunkowo powolny i bardzo stabilny. Szerokie 3-kołowe podwozie ma sterowaną przednią goleń, więc start i lądowanie są bardzo proste. Aparatura RC jest w paśmie 2.4GHz z modulacją DSMX, sprawdzony nadajnik Spektrum DXe zapewni bezpieczne połączenie.

Apprentice STS

Model umożliwi pilotowi kontynuację rozwoju umiejętności pilotażu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i wydajnemu silnikowi można rozpocząć naukę podstawowych figur akrobacyjnych. Apprentice STS potrafi wykonać pętle, beczki, przewroty oraz lot na plecach. Oczywiście można wyłączyć ochronę położenia w locie SAFE i mieć do dyspozycji całkowitą swobodę sterowania. Można również zainstalować opcjonalne pływaki i móc startować i lądować na wodzie.

Właściwości modelu Apprentice STS

 • Zbudowany na jednej z najlepszych platform do nauki latania - Apprentice S 15e
 • Idealny dla początkujących pilotów, ale i również doświadczonych pilotów, którzy szkolą uczniów za pomocą funkcji Trainer
 • Ekskluzywna technologia SAFE® od Horizon Hobby ułatwia naukę
 • W prosty sposób można aktualizować na technologię SAFE Plus GPS i dołożyć funkcję AutoLand, Virtual Fence i Holding Pattern
 • Dla łagodniejszego lądowania jest do dyspozycji opcjonalny i prosty w instalacji czujnik lądowania (LAS)
 • Wersja RTR zawiera wszystko, co jest potrzebne dolotu
 • Nadajnik Spektrum DXe z najnowszą technologią DSMX 2.4GHz
 • Akumulator LiPo Spektrum 3200mAh 3S 11,1V Smart dla długiego czasu lotu
 • Inteligentna ładowarka Spektrum S120 pracuje z różnymi zasilaczami USB
 • Zainstalowane serwa, jednostka sterująca Spektrum oraz odbiornik Serial
 • Mocny i efektywny silnik trójfazowy z elektronicznym regulatorem
 • Szerokie trójkołowe podwozie ze sterowaną przednią golenią
 • Szybki i łatwy montaż - nie wymaga klejenia
 • Wytrzymała konstrukcja EPO, która jest mocna i lekka
 • Do dyspozycji są opcjonalne pływaki

Opcjonalny czujnik LAS (Landing Assist Sensor)

Jeśli użytkownik zdecyduje się na uzupełnienie modelu o GPS, może do modelu uzupełnić również całkowicie nowy czujnik pomocny przy automatycznym lądowaniu, Spektrum Landing Assist Sensor (LAS) SPMA3180. Łatwo się go instaluje i zapewnia automatyczną kontrolę w czasie trudnej fazy lądowania. Czujnik potrafi odczytać wysokość modelu nad terenem i lepiej prowadzić model do dokładnej wysokości przy której wykona wyrównanie i lądowanie. Eliminuje w ten sposób niechciane podskoki podczas lądowania z większej wysokości i zmniejsza możliwość uszkodzenia.

Akumulator i ładowarka Spektrum Smart

Zestaw zawiera akumulator napędowy LiPol Spektrum 3S 3200mAh Smart dający długi czas lotu. Nowa ładowarka Spektrum Smart S120 oferuje bardzo proste i bezpieczne ładowanie akumulatora Smart LiPol. Ładowarka zasilana jest z dowolnego zasilacza USB zdroje, po podłączeniu akumulatora ładowarka automatycznie ustawi optymalnie i zacznie ładować akumulator. Jako zasilacz USB można zastosować standardowy zasilacz 5V lub nowoczesny zasilacz USB ze wsparciem QUALCOMM Quick Charge 2.0/3.0, które w obecnej chwili są standardowo używane do zasilania np. telefonu, tableta, mini komputerów czy podobnej elektroniki.

Mocna, sztywna i lekka konstrukcja modelu

Konstrukcja modelu E-flite Apprentice STS wykonana jest z bardzo wytrzymałej i lekkiej pianki EPO. Skrzydło jest mocowane do kadłuba za pomocą gumowych pasków, także w przypadku twardego lądowania lub uderzenia może się odpiąć, aby zminimalizować uszkodzenie. W przypadku uszkodzenia jakiejkolwiek części lub elementów szkieletu i nie można go skleić, do dyspozycji jest cały szereg części zamiennych.

Łatwy i szybki montaż

Apprentice STS 1,5m ma kompletnie zainstalowaną elektronikę i napęd. Co należy zrobić? Tylko dokończyć szybki montaż końcowy i to bez użycia kleju. Dlatego model będzie przygotowany do lotu w czasie krótszym, niż potrzeba na naładowanie akumulatora!

Doskonały wybór podwozia

Zastosowane podwozie ma idealne charakterystyki dla treningowego modelu samolotu. Jest szerokie, co chroni model przed przewróceniem, 3-koła dla stabilnego i w pełni kontrolowanego startu i lądowania i ma doskonałą zwrotność w czasie kołowania. Dodatkowo, dzięki przedniej goleni model nie przewraca się na śmigło i nie dochodzi do jego uszkodzenia.

Opcjonalne pływaki

Jeśli jest do dyspozycji akwen wodny, można model Apprentice STS wyposażyć w pływaki! Z opcjonalnym zestawem pływaków EFLA550 będzie gotowy za kilka minut a wszystkie potrzebne akcesoria montażowe znajdują się w zestawie modelu i pływaków.

Tryb Początkujący

Początkujący ma ograniczone nachylenie wysokości i lotek, po zwolnieniu drążków do neutrum model ustawi się w położeniu poziomym, obroty silnik są regulowane w zależności od wznoszenia lub opadania a start i lądowanie posiada asystenta.

Tryb Zaawansowany

Tryb Zaawansowany pozwala na większe nachylenie modelu, ale nie dojdzie do przewrotu na plecy ani do przepadnięcia. Położenia w locie mają ograniczenie na ok 60° nachylenia. Jednakże występuje już duża swoboda sterowania i dokonywane są minimalne korekty lotu. Podczas lotu powyżej 15m nie działa automatyczne wyrównanie modelu do poziomu po zwolnieniu drążków.

Tryb Expert

W trybie Expert sterowanie jest całkowicie wolne bez korekty i bez ograniczenia położenia w locie. Można również latać na plecach i wykonywać figury akrobacyjne.

Apprentice STS

Po zakupie opcjonalnego modułu GPS, uzyska się funkcję SAFE Plus!

AutoLand, asystent lądowania

Po aktywacji i wciśnięciu przycisku aktywuje się funkcja automatycznego lądowania AutoLand i Apprentice STS samodzielnie wyląduje na miejscu inicjalizacji podczas startu. Można w dowolnej chwili przerwać automatyczne lądowanie prostym wciśnięciem przycisku można uniknąć przeszkody lub zmodyfikować kierunek albo, jeśli nic nie grozi, pozostawić system pracować, aby doprowadził model do bezpiecznego wylądowania. Po uzyskaniu większej pewności, można przejąć więcej kontroli i do końca nauczyć się lądować bez asystenta.

Holding Pattern - krążenie nad miejscem startu

Ta przydatna ekskluzywna funkcja SAFE Plus umożliwia de fakto "pauzowania" w locie tak, że po aktywacji i szybkim wciśnięciu przycisku model automatycznie wróci do położenia nad punktem początkowym GPS i zacznie krążyć, aż do przerwania komendy. Jest to doskonały sposób, jak bezpiecznie przekazać sterowanie drugiej osobie lub zyskać ponownie kontakt wzrokowy, po utracie kontroli i zgubienia położenia modelu.

Virtual Fence - Wirtualny płot

Bardzo prosto jest pozostawić model odlecieć zbyt daleko, ale z Virtual Fence nie ma się już o co martwić, ponieważ stworzy niewidzialną granicę, której model nie przekroczy. Kiedy osiągnie tą granicę, automatycznie nawróci i poleci z powrotem, po czym machnie skrzydłem dla informacji, że oddał ponownie kontrolę nad sterowaniem.

Panic Recovery - Odnowienie lotu Panika

Jeśli dojdzie do utraty kontroli nad samolotem w bardziej zaawansowanych trybach lotu, wystarczy przełączyć do trybu dla początkujących i zwolnić drążki do neutrum. Technologia SAFE® Plus automatycznie przywróci model do poziomego lotu.

Parametry techniczne

 • Rozpiętość: 1500mm
 • Długość: 1080mm
 • Masa do lotu: 1390g
 • Powierzchnia nośna: 33,7dm²
 • Obciążenie powierzchni: 35,5g/dm²
 • Napęd elektro: BL15 outrunner, 840 obr/min/V

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl